Světový den štěstí


Esoterika
Co je štěstí? „Muška jenom zlatá“. Kdo má rád staré české filmy, určitě si vzpomene na tuto legendární hlášku!
kartarka
Štěstí je něco, co si nosíme v sobě, ale málokdo o tom ví. A potom hledáme kolem sebe, ve vnějším světě, a cítíme se zrazeni, že zrovna nás to štěstí míjí. Ponořme se do svého nitra a objevme to, po čem každý den toužíme. Nemá to ale nic společného s kariérou ani s panem dokonalým nebo paní dokonalou, které jsme ještě nepotkali.

Musíme se zaměřit na své vnitřní Já, abychom pochopili, co chceme a po čem touží naše duše. A věřte, že zjistíme, že k tomu nepotřebujeme miliony v bance ani vilu na Floridě.

Možná bych měla pár typů, nad kterými se zamyslete:
Zkuste se třeba jen náhodou na někoho usmát a on vám úsměv oplatí. Co při tom cítíte? Berte všechno s humorem a neberte život, ani sebe, příliš vážně. Buďte vděčni za všechno, co máte a naučte se vděčnost projevit. Pomozte, kde pomoci můžete.

A ještě jedna věc. Dobíjejte si pravidelně baterky v přírodě. Opravdu pomáhá, když vdechujete svěží lesní vzduch, svítí na vás sluníčko a jste daleko od hluku velkoměsta. V tu chvíli nemůžete štěstí necítit. A uvidíte, že se vyplatí žít a být šťastni.

Shromáždění OSN vyhlásilo 20. březen Mezinárodním dnem štěstí. A to proto, že hlásají, že základním lidským cílem je snaha o štěstí. My se ale o něj nemusíme přece vůbec snažit. My to štěstí v sobě máme, jen ho objevit. A pokud ho objevíme, můžeme ho předávat dál a učinit šťastnými další lidské i zvířecí bytosti. Ukažme jim cestu.