Pozitivní myšlení – jak na něj?


Esoterika
„Mysli pozitivně!“ to je věta, kterou lidé často používají, může v mnoha případech být takové klišé. Zamysleli jste se nad ní někdy? Co vlastně znamená myslet pozitivně? Má to nějaký vliv na to, co se stane? Je pozitivní přístup skutečně tak mocný? Pozitivní myšlení umí v mnoha ohledech zlepšit život!
kartarka

Pozitivní myšlení = předstírání

I to si spousta lidí myslí. Mají v životě nějaké problémy, čekají na vyřešení situace, řeší nějaké věci, které nejsou úplně pozitivní a lidé jim říkají „mysli pozitivně“. To tedy znamená, začít se přetvařovat, neustále mít na tváři úsměv, být pozitivní, i když v hloubi duše se tím užírají. Skutečnost je však o dost jiná. Neznamená to, že budete nyní nutně popírat všechno, co se děje. Nemusíte si zakazovat pocity smutku, hněvu, bolesti, negaci.

Naopak je nutno vědět, že do života patří i tyto negativní věci, že nebude vždy a všechno zalité sluncem, jak to dnes vídáváme na sociálních sítích, které chtějí vyvolat iluzi dokonalosti a věčného úsměvu. I tyto nepříjemné věci je nutno prožít, odžít si je, protože poté je necháte lépe odejít a umožní vám to posunout se dopředu, k něčemu lepšímu. Pozitivní myšlení je o tom, jak se díváte na život jako na celek.

Síla pozitivního myšlení

Pozitivní myšlení je o tom zlepšit pohled na život jako takový, o podpoře sebevědomí, o sebeuvědomění o tom mít se rád. Čeho v životě dosáhnete, to závisí na vás a na tom, jak přemýšlíte. Jestliže o sobě přemýšlíte jako člověku, který své vytyčené cíle nesplní, že na to nemá nebo v dané věci není dobrý, pak si podvědomě házíte klacky pod nohy. Pozitivní myšlení spočívá v tom, že věříte sobě sami, ve své schopnosti a jdete si cílevědomě za svými sny. Něco nevyšlo? Nevadí, vyjít to nemělo, jede se dál. To je klíč pozitivního myšlení!

Kartářky online po telefonu